Wspierająca Szkoła

PSP1 jako jedyna szkoła w województwie łódzkim została zakwalifikowana do programu Wspierająca Szkoła, którego sercem jest fundacja Życie warte jest rozmowy.

W ramach tego programu przewidziano szereg szkoleń dla kadry pedagogicznej, ale też spotkań edukacyjnych dla rodziców.

Celem tychże spotkań edukacyjnych jest poszerzenie Państwa wiedzy na temat przebiegu kryzysu emocjonalnego u dzieci i nastolatków. Udział w spotkaniu stwarza możliwość zrozumienia tego, co dzieje się z młodą osobą przeżywającą trudności oraz znalezienia odpowiedzi na pytania, które nurtują dorosłych. Uzyskają Państwo również informacje na temat różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami dziecka i możliwych form wsparcia go, a także uzyskania pomocy dla siebie.

Z serca proszę o udział w szkoleniu i aktywne uczestnictwo!

Wspierająca Szkoła to program skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W jego ramach nauczyciele, pedagodzy, rodzice oraz uczniowie budują stosowną wiedzę i umiejętności, otrzymują odpowiednie narzędzia tak, by dbać o dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży.

Korzystajmy, bo Życie warte jest rozmowy…💚🧡

Dziś odbyło się wręczenie nagród przez p.wicedyrektor uczniom klas VI, którzy dnia 16 kwietnia brali udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym pt. „Ortograficzne Niespodzianki”. Oto wyniki:

I miejsce- Nikola Woldańska kl.VIa

II miejsce-Weronika Ratkowska kl.VI b

III miejsce-Nina Matysiak kl.VI c

Pozostali uczniowie biorący udział w Konkursie tj. Lena Załęcka, Amelia Zawadzka, Małgorzata Ziemba, Michał Graczyk, Dorota Dybka oraz Pola Bodanka także otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia- w tym Certyfikat uprawniający ucznia do zwolnienia ze sprawdzianu, kartkówki i odpowiedzi w wybranym przez ucznia dniu. Wszyscy uczniowie oprócz nagród otrzymają także pozytywną ocenę z j.polskiego za udział w Konkursie. Serdecznie gratulujemy! Organizatorami Konkursu były p.Aneta Jarosińska-terapeuta pedagogiczny oraz p.Joanna Szczukocka-nauczyciel j.polskiego.

Mistrzostwa Radomska w Siatkówce Plażowej

III miejsce w Mistrzostwach Miasta w Siatkówce Plażowej Chłopców.

W dniu 7 maja odbyły się Mistrzostwa Radomska w Siatkówce Plażowej. Nasi chłopcy po wyrównanych i zaciętych meczach zajęli miejsce 3 i wywalczyli sobie udział w Mistrzostwach Powiatu. W rozgrywkach uczestniczyło 5 szkół.

Naszą szkołę reprezentowali: Alan Nowicki, Wiktor Stasiński, Bartosz Majak i Mateusz Zatoń. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek.

Dzień Patrona część 1 – Turniej Rycerski klas 1 – 3

W dniu 25 kwietnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Bolesława Chrobrego. W tym roku obchody w dużej mierze przebiegały na sportowo. Na pierwszych lekcjach odbył się Turniej Rycerski, czyli wyścigi rzędów dla klas 1 – 3. Po zaciętej rywalizacji i przy bardzo głośnym dopingu wyłoniliśmy zwycięzców.

1 miejsce – klasa 3a.

2 miejsce – klasa 3b.

3 miejsce – klasa 2 a.

Organizatorem tegorocznego Dnia Patrona był p. Dariusz Waloch.

Dzień Patrona część 2 – Przełajowy Bieg Chrobrego klas 4 – 8.

Po Turnieju Rycerskim na boisku szkolnym uczniowie uczestniczyli w Przełajowym Biegu Chrobrego. Zawody odbyły się w 3 kategoriach. Wśród dziewcząt klas 4-6 na dystansie 800 m zwycięzcą została Marta Krzemińska z klasy 6c. 2 miejsce zajęła Kaja Dopieralska z 5 c i 3 miejsce Amelka Wrzesiak z 5 c.

Wśród chłopców, bieg wygrał Filip Kempa z klasy 5 c, 2 miejsce zajął Arsen Trohluk z 5 c i 3 miejsce Maks Kluz z 5b.

W kategorii chłopców klas 7-8 na dystansie 1000 m zwyciężył Mykhailo Hnatiuk z 8a, 2 miejsce zajął Szymon Makowski z 7 b i 3 miejsce Igor Gątkowski z 8 a.

Dzień Patrona w klasie „0”

25 kwietnia został ogłoszony DNIEM PATRONA szkoły. Uczniowie oddziału przedszkolnego spędzili tę uroczystość w sali zajęć i obejrzeli, za pomocą projektora, ekranu i internetu filmik dla dzieci, który pozwolił zapoznać się bliżej z postacią patrona szkoły . Podjęli także inicjatywę pokolorowania portretu Bolesława Chrobrego – z dużym zaangażowaniem chwycili za farby, kredki i flamastry aby z ich użyciem powstały piękne portrety, które można podziwiać . B.N.

Dzień Ziemi 🌍

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi.

Uczniowie klas 4-8 wykonali prace plastyczne na temat,,Planeta kontra plastik”. W kategorii plakat/ poster nagrodzono:

I miejsce: Miłosz Barański i Natalka Małolepsza z klasy 4b

II miejsce: Jakub Lechowski i Jakub Graczyk z klasy 4b

III miejsce Maja Bugajczyk z klasy 6c.

W kategorii prace przestrzenne ,,Mój ogród nagrodzono:

I miejsce – Zosia Śląska

II miejsce – Natalka Chrapczyńska

III miejsce – Kacper Kubiczek.

Uczniowie klasy 7b uczestniczyli w powiatowych obchodach Dnia Ziemi w ZSD i OŚ , gdzie wysłuchali wykładów na temat recyklingu opakowań PET oraz problemów z zaśmiecaniem lasów.

Prezentacja multimedialna uczennicy Hani Gaik uzyskała III miejsce w konkursie

,,Dzikie zwierzęta i plastik”.